Meniny má dnes Vratislav a zajtra má Alfréd Dnes je Pondelok, 18. Júna 2018 - Tvoja nová práca  
Showbiznis!
   DVD Filmy   Titulka   Fotky   Hudba   Film   DVD
Herci : Herečky : Speváci : Speváčky : Modelky : Kapely : Abecedný zoznam
 Navigácia
:: Hlavná strana
:: DVD Obchod
:: Plagáty
:: Music
:: Filmy
:: Wallpapers
:: Celebrity
:: Výroky
:: Zaujímavosti
:: Bez mejkapu
:: Za mrežami
:: Texty piesní
:: Televízia
:: Program kín
:: Herci
:: Herečky
:: Speváci
:: Speváčky
:: Modelky
:: Kapely
:: WestCoast-Customs
 Slovensko a Čechy
:: Naši herci
:: Naše herečky
:: Naši speváci
:: Naše speváčky
:: Naše modelky
   

Inzercia

Formy internetovej reklamy

Základné formáty internetovej reklamy využívané na ShowBiznis.sk:

Banner 468 x 60 px
Najrozšírenejšia forma reklamy na internete. Navádza užívatelov na domovské stránky inzerenta. Je vhodná na propagáciu rôznych reklamných správ, posolstiev, produtov.... Ak niekoho reklamná správa zaujme, stací ak klikne na banner a ocitne sa v prostredí informácií.

Sky scraper
Tento možno využívat na prezentáciu väcšieho objemu informácií. Ide o inzerát pevného rozmeru, ktorý užívatela presmeruje po kliknutí na stránku kliena. Vdaka svojej velkosti umožnuje viac kreativity a prvky v tomto banneri môžu byt statické, animované alebo vo formáte FLASH. Umiestnený je v pravej alebo lavej lište stránky. Odozva užívatelov je v porovnaní s bannerovou inzerciou vyššia.

Pop-up window
Pri nacítaní stránky sa otvorí okno s dynamickou reklamnou správou. Je to pomerne agresívny reklamný formát, preto obmedzujeme jeho frekvenciu na jedného užívatela. Môže mat rôzne rozmery a je možné vytvárat velmi efektívne animácie. Je dôležité dbat na velkost tohto formátu v kB, aby sa okono nenacítavalo príliš dlho a aby ho preto užívatel nevypol skôr ako sa mu objaví kreatíva reklamy.

Hi-splash
Agresívna forma reklamy tvorená dynamickým objektom, ktorý koncí v klasickom bannery 468 x 60px. Táto forma reklamy poskytuje široky priestor pre kreatívu. Cast reklamnej správy môže po spustení hi-splashu skoncit v nadväzujúcom banneri alebo môže svoj obsah zmenit.

Interstitial
Reklama sa zobrazí na stanovený cas na celej obrazovke - pred nacítaním stránky. Trvá 7 sekúnd a potom automaticky zmizne. Reklamné okno môže obsahovat: informácie o novom produkte, odkaz na stránky inzerenta....Aby tento formát nebol pre užívatelov príliš agresívny spravidla sa obmedzuje frekvencia na niekolko zobrazení na užívatela.

Out - of the box
Umožnuje zobrazit objekt - výraznejší ako podklad stránky - ktorý pohybom po celej obrazovke upúta pozornost užívatela. Rozmery tohto formátu sú istým obmedzením pre kreatívu. Objekt reaguje na kliknutie, prípadne pohyb myšou.

Cosmic cursor
Ide o objekt pohybujúci sa za kurzorom myši. Na stránke sa ku kurzoru myši pridá animovaná cast, ktorá je neustále v pozornosti užívatela. Tento prvok slúži len na reklamu, pretože sa nedá prepojit s odkazom na stránku inzerenta. Je to velmi agresívna forma reklamy, preto je potrebné obmedzit jej frekvenciu a dobu, pocas ktorej sa užívatelovi zobrazuje. Jej velkost je obmedzením pre tvorbu kreatívy, najcastejšie sa jedná o logo klienta a pod.

Screen
Zaberá väcšiu cast stránky a priamo zasahuje do jej layoutu. Je velmi viditelná. Môže byt umiestnená v ktorejkolvek casti stránky, zvycajne je to jej horná tretina.

 
 
parfumeria : knihy : napíšte nám : odkaz na Vašej stránke : mapa servera : knihkupectvo : kontakt : inzercia : nastaviť ako homepage : pridať medzi obľúbené

Copyright © 2005 ShowBiznis.sk, Všetky práva vyhradené.
Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu serveru ShowBiznis.sk
je bez písomného súhlasu redakcie zakázané.